Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 18:27

5 sposobów na stworzenie nowej "normalności" po odwykuŻycie po odwykuPo stawieniu czoła swoim uzależnieniom i przejściu programu leczenia, prawdopodobnie doświadczysz poczucia ulgi, dumy i podekscytowania na przyszłość. Możesz czuć, że trudna część jest skończona, ale ważne jest, aby zrozumieć, że leczenie jest tylko początkiem podróży przez całe życie - jeden, który, jeśli podane odpowiedniej opieki będzie nieskończenie satysfakcjonujące. Badania sugerują, że 40-60% uzależnionych powraca do nałogu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po leczeniu.Ta statystyka pokazuje, jak ważne jest wypracowanie rutyny, która jest zgodna z Twoją podróżą, aby pozostać zdrowym i trzeźwym. Nawrót jest niezwykle niebezpieczny i może nie tylko wykoleić Twoją chęć pozostania wolnym od narkotyków i alkoholu, ale może również prowadzić do utraty przytomności, obrażeń ciała, przedawkowania, a nawet śmierci.

Oto 5 sposobów, aby skutecznie przejąć kontrolę nad swoją przyszłością i ustanowić nowy "normalny" sposób życia po odwyku:

1. Nie czekaj aż po odwyku, aby zacząć planować swoją przyszłośćKorzystaj z zasobów przydzielonych podczas programu leczenia, takich jak terapeuci, lekarze czy grupy fokusowe, aby opracować konkretne sposoby, w jakie zamierzasz zmienić swoje życie po odwyku. Planowanie przyszłości jeszcze w trakcie trwania odwyku jest niezbędne do zachowania jasnego sposobu myślenia i pomoże ci uniknąć potencjalnych nawrotów. Może to obejmować identyfikację wspólnych wyzwalaczy lub znaków ostrzegawczych i wymyślić plan, aby zapobiec tym, tworząc plany, aby przenieść się z domu lub miejsca, które jest negatywny wpływ, lub cięcia więzi z szkodliwych lub niebezpiecznych osób z przeszłości.

2. Develop A Relationship With Spirituality, Meditation Or A Higher PowerPrzejście przez program leczenia będzie wymagało autorefleksji i ważne jest, aby kontynuować tę formę introspekcji, aby pozostać skupionym i trzeźwym. Spróbuj medytować raz dziennie, słuchać kojącej muzyki lub spędzać czas na świeżym powietrzu - cokolwiek, co pozwoli Ci oczyścić umysł i stworzyć więź z otoczeniem.Don't Let Covid-19 Stop You from Getting HelpRehabilitacje są nadal otwarte! Znajdź pomoc już teraz

3. Znajdź hobby, które Cię ekscytujeZnalezienie sposobu na radzenie sobie bez narkotyków lub alkoholu może być czasami trudne, dlatego znalezienie nowego hobby, które wypełni pustkę po niebezpiecznych zachowaniach, jest niezwykle ważne dla udanego powrotu do zdrowia. Zacznij budować nowe życie towarzyskie, uczęszczając na zajęcia plastyczne, uprawiając sport, pisząc w dzienniku, wstępując do klubu lub udzielając się jako wolontariusz w swojej społeczności. To wszystko są świetne sposoby na poznanie nowych ludzi przy jednoczesnym rozwijaniu zdrowych nawyków i rutyny.

4. Zrób plany powrotu do 100% trzeźwego środowiskaTen krok wymaga oceny domu lub sąsiedztwa, w którym wcześniej przebywałeś i krytycznej oceny, czy jest to nadal dobre, bezpieczne dopasowanie dla trzeźwego Ciebie. Dodatkowo, należy wykonać taką samą ocenę swoich przyjaciół lub członków rodziny, którzy mogą być w obliczu uzależnień sami lub były enablers poprzedniego uzależnienia (s).5. Dołącz do grupy wsparcia i regularnie uczęszczać na sesjeGrupy wsparcia, takie jak 12 Programów Step, Anonimowi Alkoholicy, Anonimowi Narkomani i SMART są niesamowite zasoby, gdy rozważa się, jak skutecznie ustanowić nowy sposób życia i utrzymania trzeźwości. Czyniąc spotkania priorytetem pozwoli Ci otoczyć się z osobami, które przezwyciężyły podobne sytuacje, i którzy mogą być wielki wpływ na dalszej podróży, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem.Ustanowienie nowego "normalnego" sposobu życia może wydawać się zniechęcające na początku, ale ważne jest, aby pozostać pozytywnym i wziąć to jeden krok na raz. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić pełną transformację i zacząć budować szczęśliwe, zdrowe i satysfakcjonujące życie.Last Edited: June 18, 2020 AutorJeffrey JuergensAboutJeffrey Juergens zdobył tytuł licencjata i Juris Doctor na Uniwersytecie Florydy. Pragnienie Jeffrey'a, aby pomagać innym, doprowadziło go do skupienia się na rozwoju gospodarczym i społecznym oraz kształtowaniu polityki. Po ukończeniu studiów postanowił realizować swoją pasję, jaką jest pisanie i redagowanie tekstów. Misją Jeffrey'a jest edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach związanych z uzależnieniami oraz pomaganie osobom potrzebującym leczenia w znalezieniu najlepszej dla nich opcji.

Komentarze (0)