Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 18:04

Czy zestaw słuchawkowy do wirtualnej rzeczywistości mógłby ograniczyć uzależnienie od heroiny?Zwalczanie głodu heroiny za pomocą technologiiNowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Houston wykorzystują innowacyjną formę technologii, aby pomóc ludziom w przezwyciężeniu uzależnienia od heroiny.Podczas badań uczestnicy otrzymują zestawy słuchawkowe wirtualnej rzeczywistości i są prowadzeni przez symulowaną "jaskinię heroiny".Jaskinia została zaprojektowana tak, aby przypominała imprezę domową, na której uczestnicy mogą być kuszeni do wciągania lub wstrzykiwania narkotyków. Budowa jaskini trwała prawie rok, ponieważ naukowcy chcieli, aby środowisko wydawało się jak najbardziej realistyczne dla uczestników, którzy mają nadzieję zwalczyć swoje uzależniające pragnienia. Scena zawiera takie szczegóły jak otwarte pudełko po pizzy, gotówka na stole, strzykawki i butelki z pigułkami.

Zostały one rozmieszczone strategicznie, aby wzmocnić doznania i wywołać głód w bezpiecznym, kontrolowanym otoczeniu.Konfiguracja wirtualnej rzeczywistości wykorzystuje ośmiokamerowy system podczerwieni, który wyświetla naturalnej wielkości awatary 3D i środowiska, z którymi uczestnicy wchodzą w interakcję za pomocą zestawów słuchawkowych. Mówi się, że symulowane środowisko jest "bardzo realistyczne", a awatary aktywnie angażują się w interakcję z uczestnikami, zachęcając ich do zażywania narkotyków.Terapeuci będą obserwować uczestników, jak pokonują drogę przez "jaskinię heroiny" i rozmawiać z nimi przez cały proces, dostarczając im po drodze ważnych strategii radzenia sobie z problemami.Don't Let Covid-19 Stop You from Getting HelpRehabilitacje są nadal otwarte! Find Help Now From Rehab To Real LifeBadanie ma na celu rozwiązanie problemu związanego ze środowiskiem leczenia uzależnień, które może być powiązane z częstością nawrotów i przedawkowań.W tradycyjnej terapii odgrywamy z pacjentem role, ale kontekst jest niewłaściwy. Oni wiedzą, że są w gabinecie terapeuty, a narkotyku tam nie ma. Musimy umieścić pacjentów w realistycznym środowisku wirtualnej rzeczywistości i sprawić, by poczuli, że są tam z narkotykiem i pokusą, aby uzyskać jaśniejszy obraz i poprawić interwencje.- Patrick Bordnick, zastępca dziekana ds. badań i jeden z liderów badania

Osoby, które nie mają planu zapobiegania nawrotom lub mechanizmów radzenia sobie z nimi, są bardziej skłonne do ponownego zażywania narkotyków. Osoby, które korzystają z możliwości kontynuowania leczenia po zakończeniu terapii, takich jak domy spokojnej starości lub grupy wsparcia, są również mniej narażone na nawrót uzależnienia. Utrzymanie silnego systemu wsparcia i otaczanie się trzeźwymi przyjaciółmi i zachętą są kluczem do pozostania na drodze do wyzdrowienia.Bordnick przeprowadził w przeszłości badania, które wykorzystują technologię wirtualnej rzeczywistości, aby pomóc w leczeniu uzależnień, takich jak nikotyna. Badania te wykazały pozytywne wyniki. Jego badania wykazały, że uczestnicy, którzy uczą się umiejętności radzenia sobie w środowisku wirtualnym, zgłaszają wyższy poziom pewności siebie, aby oprzeć się pokusie w świecie rzeczywistym.Chcemy wiedzieć, czy zmniejszenie głodu w laboratorium modyfikuje użycie heroiny w świecie rzeczywistym.- prof.

Wyniki badania będą przemawiać za skutecznością wykorzystania symulacji wirtualnej rzeczywistości jako sposobu leczenia uzależnień w przyszłości.Last Edited: June 18, 2020 AuthorJeffrey JuergensAboutJeffrey Juergens zarobił swój licencjat i Juris Doctor z University of Florida. Pragnienie Jeffrey'a, by pomagać innym, doprowadziło go do skupienia się na rozwoju gospodarczym i społecznym oraz kształtowaniu polityki. Po ukończeniu studiów postanowił realizować swoją pasję, jaką jest pisanie i redagowanie tekstów. Misją Jeffrey'a jest edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach związanych z uzależnieniami oraz pomaganie osobom potrzebującym leczenia w znalezieniu najlepszej dla nich opcji.

Komentarze (0)