Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 18:33

Probuphine: Implant, który może zrewolucjonizować leczenie uzależnienia od opioidówOdzyskanie z ProbupinePodczas pokonywania uzależnienia od opioidów i jego nieprzyjemnych objawów odstawienia, może zostać przepisana buprenorfina - częściowy agonista opioidów. Działa ona w mózgu i przykleja się do receptorów, które są często zajęte przez opioidy. Buprenorfina pomaga złagodzić objawy związane z odstawieniem, takie jak nudności, bezsenność i drażliwość. Przez wiele lat buprenorfina była dostępna tylko w produktach, które muszą być podawane codziennie. Jednakże, przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia może być wyzwaniem, zwłaszcza przy licznych innych codziennych czynnościach, które się wykonuje.Probuphine został niedawno zatwierdzony przez FDA i jest pierwszym implantem buprenorfiny, który trafił na rynek. Ponieważ jest to urządzenie wszczepiane tymczasowo, możesz złagodzić obawy o utratę leku, zapomnieć go wziąć lub mieć go skradzionego.Buprenorfina jest jednym z najczęstszych recept na leczenie uzależnienia od opioidów dzisiaj. W rzeczywistości, ponad milion osób przyjmuje buprenorfinę każdego roku. Nowe leczenie będzie dostępne dla tych, którzy są obecnie stabilne na niskiej do umiarkowanej dawki innych form buprenorfiny. Podając lek w sposób ciągły w całym organizmie, implant pomaga w:Zmniejszaniu objawów odstawieniaZmniejszaniu głodu opioidowegoZmniejszaniu ryzyka powrotu do nałoguBlokowaniu skutków działania opioidów "Nadużywanie opioidów i uzależnienie od nich zebrały druzgocące żniwo w amerykańskich rodzinach. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby udostępnić nowe, innowacyjne opcje leczenia... Dzisiejsze zatwierdzenie zapewnia pierwszą w historii możliwość wszczepienia implantu, aby wesprzeć wysiłki pacjentów w utrzymaniu leczenia jako części ich ogólnego programu zdrowienia.- Robert M. Califf, M.D., komisarz FDANie pozwól, aby Covid-19 powstrzymał Cię przed uzyskaniem pomocyRehabilitacje są nadal otwarte!

Alternatywna metoda leczenia uzależnienia od opioidówDo tej pory buprenorfina była dostępna tylko w dwóch postaciach: tabletek i folii.Implant, wyposażony w cztery małe pręty, jest umieszczany pod skórą w górnej części ramienia. Procedura implantacji trwa około 10-15 minut i może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych, np. w gabinecie lekarskim. Po wszczepieniu urządzenie Probuphine będzie w sposób ciągły dostarczać buprenorfinę do organizmu pacjenta przez sześć miesięcy. Po zakończeniu leczenia, urządzenie jest usuwane w procedurze trwającej około 20 minut. Jeśli pacjent nadal doświadcza odstawienia opioidów, lekarz może zalecić dodatkowy implant. W takich przypadkach lek Probuphine zostanie wszczepiony w ramię, które nie było używane podczas pierwszego leczenia. (wykres z National Institute on Drug Abuse) Wskaźnik abstynencji przekracza 60 procent w długoterminowej obserwacji terapii wspomaganej lekami w przypadku uzależnienia od opioidowych leków przeciwbólowych.Korzyści i zalety ProbuphineChociaż Probuphine jest nowy na rynku, lekarze i pacjenci w trakcie leczenia już zauważyli niektóre z korzyści, jakie zapewnia. Implant sprawia, że trudniej jest sprzedać buprenorfinę na ulicy. Inne produkty, takie jak tabletki i paski, często trafiają na ulicę w celach niemedycznych.Urządzenie jest bezpieczną alternatywą dla innych form leków. Szczególnie w przypadku tabletek, należy upewnić się, że butelka jest przechowywana w miejscu niedostępnym dla dzieci.Implant ułatwia życie. Możesz podróżować i brać udział w różnych zajęciach bez konieczności zastanawiania się, kiedy należy podać kolejną dawkę. Dla kogoś z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów, musi codziennie podejmować decyzję, czy będzie brał buprenorfinę.

Codzienne podejmowanie decyzji o utrzymaniu abstynencji od opioidów jest trudne. Implant odbiera tę decyzję.- Marvin Seppala, dyrektor medyczny Hazelden Betty Ford FoundationCompleksowe plany leczenia uzależnienia od opioidówProbupfinę stosuje się w celu utrzymania abstynencji od opioidów, aby osiągnąć długotrwałą trzeźwość. Jednak nie jest to lekarstwo na uzależnienie od opioidów i nie powinno być jedyną metodą leczenia. Przyjmowanie Probuphine jako część kompleksowego programu odwykowego oferuje największą szansę na przywrócenie swojego życia na właściwe tory. Niektóre inne elementy planu leczenia uzależnienia od opioidów mogą obejmować:Terapię behawioralnąLeczenie stacjonarneLeczenie ambulatoryjneTrzeźwe domy mieszkalneLeczenie oparte na wierzeGrupy wsparciaTwój lekarz lub dostawca usług leczenia uzależnień będzie w stanie pracować z Tobą, aby opracować plan leczenia dostosowany do Twojego stanu i stylu życia.Nie musisz pokonywać uzależnienia od opioidów sam. Poznaj pobliskie ośrodki leczenia, które pomogą Ci w drodze do wyzdrowienia.Ostatnio edytowano: June 18, 2020 AutorJeffrey JuergensAboutJeffrey Juergens zdobył tytuł licencjata i doktora prawa na Uniwersytecie Florydy. Pragnienie Jeffrey'a, by pomagać innym, doprowadziło go do skupienia się na rozwoju gospodarczym i społecznym oraz kształtowaniu polityki. Po ukończeniu studiów postanowił realizować swoją pasję, jaką jest pisanie i redagowanie tekstów. Misją Jeffrey'a jest edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach związanych z uzależnieniami oraz pomaganie osobom potrzebującym leczenia w znalezieniu najlepszej dla nich opcji.

Komentarze (0)