Najnowsze wiadomości

5 sposobów na to, jak twoje życie staje się lepsze, gdy...

Różne oblicza uzależnienia

4 sposoby na przezwyciężenie negatywności w odwyku

16 czerwca 2021 20:01

Siła muzyki w walce z uzależnieniem od narkotykówLeczenie uzależnień muzykąZnana jako uniwersalny język świata, muzyka łączy ludzi na całym globie, pozwalając im wyrazić siebie w sposób, w jaki słowa nie mogą. Wiele osób potrafi powiązać swoją ulubioną melodię ze specjalnym wspomnieniem lub czasem w swoim życiu. Muzyka potrafi podnieść ludzi na duchu, nawet w najczarniejszych momentach ich życia. Ze względu na niezwykłe właściwości lecznicze muzyki, nic dziwnego, że stała się ona ważną częścią procesu leczenia uzależnień.

Korzyści płynące z muzykoterapii w leczeniu uzależnieńNie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, aby czerpać korzyści z muzykoterapii. Muzyka może pomóc osobom wychodzącym z uzależnienia poprzez:Uwalnianie skumulowanych emocji.Odtwarzanie muzyki - lub po prostu jej słuchanie - pozwala pacjentom przekierować energię, którą spędzają na zamartwianiu się o kolejną dawkę substancji, na bezpieczną aktywność, która sprawi, że poczują się spokojni i zrelaksowani.Zwiększanie motywacji.Zastrzyk dobrej energii wywołany przez muzykę może zachęcić ludzi do skutecznego kontynuowania podróży w kierunku całkowitej trzeźwości.Zwiększanie samoświadomości.Muzyka pomaga dowiedzieć się więcej o sobie - jakie bity lubisz, a jakich nie lubisz i jak dana piosenka wpływa na Twoje samopoczucie.Poprawa zdolności poznawczych i zapamiętywania.Badania wykazały, że słuchanie muzyki klasycznej przez pewien okres czasu może poprawić zdolność koncentracji, a także przypomnieć sobie fakty lub wydarzenia.Promowanie pozytywnych interakcji społecznych.Muzyka jest świetnym narzędziem budowania więzi społecznych. Ciesząc się muzyką z innymi wokół ciebie może stworzyć silniejsze i długotrwałe przyjaźnie.Wspieranie zdrowego obrazu siebie.Gra na instrumencie może promować poczucie kreatywności i osiągnięcia w sobie.Zmniejszanie niepokoju i depresji.Kiedy czujesz się w dół, czasami dobrze jest posłuchać niektórych z ulubionych utworów przez kilka minut. Słuchanie muzyki medytacyjnej lub klasycznej może przywrócić Cię do bardziej pozytywnych sposobów myślenia.

Ośrodki odwykowe są nadal otwarte! Find Help NowCombining Music Therapy with Traditional Treatment ApproachesMusic's adoption into the addiction treatment realm dates back to the 1970s, when it was realized that it helped patients tap into complex emotions that were difficult to express through conversation alone.In rehab, a music therapist works in conjunction with a patient's treatment team to develop a program based on a client's individual course of care. Muzykoterapia może być dostosowana do różnych potrzeb pacjenta, od zmniejszenia niepokoju do stworzenia głębszego poczucia zrozumienia siebie.

Przykłady sposobów, w jakie muzyka jest włączana do leczenia obejmują:Analizę tekstów piosenekGry muzyczneMedytację z muzykąAparrowizację muzycznąPisanie piosenekBadania ujawniły wiele sposobów, w jakie terapia muzyką wpływa na powrót pacjenta do zdrowia. Na przykład, pisanie piosenek wywołuje pozytywne zmiany emocjonalne u pacjentów na odwyku. Gra na perkusji jest również związana z relaksacją, która okazała się skuteczna w przypadku pacjentów, którzy doświadczyli powtarzających się nawrotów używania substancji.Czy muzyka może pomóc mi zachować trzeźwość? Po połączeniu z kompleksowym, długoterminowym planem odwykowym, muzyka może pomóc ci celebrować dobre chwile i pokonywać życiowe wyzwania.

Tuż po odwyku zaleca się unikanie słuchania muzyki, która może kojarzyć się z piciem lub zażywaniem narkotyków, ponieważ może to doprowadzić do potencjalnego nawrotu choroby.Jeśli obawiasz się, że muzyka, której słuchałeś przed odwykiem może przypominać Ci o starych nawykach, dlaczego nie odkryć nowych rodzajów muzyki? Odtwarzacze muzyki online, takie jak Spotify czy Apple Music, mogą zapoznać Cię z nowymi gatunkami lub artystami, o których być może nigdy nie słyszałeś. Serwisy te tworzą również listy odtwarzania, które są dostosowane do konkretnego gatunku, pory roku, a nawet Twojego nastroju, dzięki czemu znalezienie nowej muzyki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Zadzwoń do nas teraz, aby uzyskać pomoc w znalezieniu odwyku, który pasuje dokładnie do tego, czego szukasz.Ostatnio edytowane: June 18, 2020 AuthorJeffrey JuergensAboutJeffrey Juergens zdobył tytuł licencjata i Juris Doctor na University of Florida. Pragnienie Jeffrey'a, aby pomagać innym, doprowadziło go do skupienia się na rozwoju gospodarczym i społecznym oraz kształtowaniu polityki. Po ukończeniu studiów postanowił realizować swoją pasję, jaką jest pisanie i redagowanie tekstów. Misją Jeffrey'a jest edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach związanych z uzależnieniami oraz pomaganie osobom potrzebującym leczenia w znalezieniu najlepszej dla nich opcji.

Komentarze (0)