Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 18:07

Czym jest nadużywanie polisubstancji i czy potrzebuję leczenia?Czym jest nadużywanie polisubstancji? Nadużywanie polisubstancji oznacza zaburzenie, które dotyczy więcej niż jednej substancji chemicznej. Jeśli na przykład zmieszasz alkohol z benzosemem, możesz mieć problem z chorobą związaną z zażywaniem polisubstancji i być może będziesz musiał szukać pomocy w centrum leczenia uzależnienia od narkotyków na receptę w TX. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci przezwyciężyć uzależnienie, abyś mógł prowadzić trzeźwe życie. Oferujemy różne programy i terapie, aby pomóc Ci prowadzić zdrowszy tryb życia.

Popularne zaburzenia wykorzystania polisubstancji
Popularne zaburzenia związane z używaniem polisubstancji obejmują następujące elementy:

Heroina i nikotyna lub marihuana Alkohol i opioidy Alkohol i substancje pobudzające takie jak Benzos Adderall i opioidy Kokaina i heroina Ekstaza i kokaina
Nigdy nie jest w porządku mieszanie leków, nawet tych przepisanych ci zgodnie z prawem, chyba że lekarz wyraźnie to wskaże. I podczas gdy niektóre narkotyki prześlizgują się pod radarem - myślę, że nikotyna, kofeina i alkohol - nawet w połączeniu z innymi narkotykami stanowią niebezpieczeństwo.

Co to jest nadużywanie polisubstancji?
Zaburzenia związane z nadużywaniem polisubstancji wymagają profesjonalnej opieki medycznej w centrum leczenia uzależnień. Jest to najbezpieczniejsza, najbardziej sprawdzona metoda leczenia. Sprawdzenie się w programie leczenia wysokiej jakości narkotyków i alkoholu w Teksasie jest jedną z najlepszych metod. Rozważ skontaktowanie się z psychiatrą już dziś w celu uzyskania pomocy.

Leczenie zaburzeń związanych z nadużywaniem polisubstancji rozpoczyna się od medycznie wspomaganego detoksykacji w centrum detoksykacji medycznej leków. Metoda ta wykorzystuje leki zastępcze, aby pomóc stłumić objawy odstawienia substancji chemicznej. Następnie zostaniesz poddany ocenie i otrzymasz indywidualny plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Plany leczenia mogą być ukierunkowane tylko na zaburzenia związane z używaniem substancji lub mogą leczyć jednocześnie zaburzenia współwystępujące, takie jak lęk i depresja. Ważnym aspektem jest to, że ośrodek odwykowy zapewnia całościową opiekę nad pacjentem jako całością. Oznacza to, że pomożemy Ci wesprzeć Cię psychicznie, emocjonalnie i fizycznie podczas przechodzenia przez program od detoksykacji do opieki pooperacyjnej. Programy terapeutyczne w są specyficzne dla danej płci i wykorzystują terapie integracyjne, które obejmują:

Edukacja uzależnieniowa Poradnictwo żywieniowe Fitness i rekreacja Psychoterapia Grupa i poradnictwo indywidualne Trening świadomościowy
W ośrodku znajdziesz leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu, które zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Począwszy od dobrego odżywiania się, a skończywszy na poznawaniu korzeni Twojego uzależnienia, pomożemy Ci wrócić do zdrowia i znajdziemy dla Ciebie leczenie uzależnienia od zaburzeń związanych z nadużywaniem polisubstancji, abyś zyskał wolną od narkotyków przyszłości.

Dlaczego to jest takie niebezpieczne?
Jednym z największych zagrożeń związanych z mieszaniem leków jest sposób, w jaki oddziałują one na siebie. Na przykład, kiedy alkohol i depresanty są brane razem, efekty każdego z nich stają się silniejsze. Coraz trudniej jest też ustalić, ile jest za dużo. W rezultacie łatwiej jest przedawkować. Mieszanie leków zwiększa ryzyko śmiertelnego przedawkowania, jak również uszkodzenia mózgu, niewydolności wątroby, zawału serca i udaru mózgu. To nie jest warte ryzyka. Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, mieszasz tabletki na receptę lub bez recepty z alkoholem lub ze sobą, sięgnij po pomoc już dziś, a także poszukaj pomocy w centrum leczenia depresji.

Komentarze (0)