Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 17:24

Powszechne oznaki uzależnienia od marihuanyWiele osób używających marihuany uważa, że nie mają praktycznie żadnych szans na uzależnienie się od tego narkotyku. Jednak obecne badania wyraźnie pokazują, że wszystkie formy marihuany, używane zwyczajowo, powodują zmiany w mózgu wymagane do wywołania poważnych problemów z uzależnieniem. Obecne określenie tego schorzenia to schorzenie związane z używaniem konopi indyjskich. Przyjrzyjmy się niektórym powszechnym oznakom, że możesz potrzebować pomocy w centrum leczenia uzależnienia od narkotyków w przypadku problemów związanych z marihuaną/konopiami indyjskimi.

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem od narkotyków, dostępna jest pomoc. Aby znaleźć pomoc w zakresie uzależnienia od marihuany lub innych substancji uzależniających, skontaktuj się z teksańskim centrum leczenia uzależnień, takim jak The Right Step. Nasze leczenie i programy są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci przezwyciężyć uzależnienie i prowadzić szczęśliwe, zdrowe życie bez potrzeby używania marihuany.

Uzależnienie od marihuany Podstawy
Powtarzające się stosowanie marihuany zmieniło normalne funkcjonowanie twojego mózgu, zwłaszcza poziom grupy substancji chemicznych zwanych neuroprzekaźnikami endokannabinoidowymi. Ostatecznie, twój mózg zacznie traktować zmienione poziomy tych neuroprzekaźników jako status quo. Kiedy to nastąpi, masz coś, co nazywa się uzależnieniem od marihuany/konopi.

Uzależnienie zmienia się w uzależnienie, gdy doświadczysz pewnych problemów, które zbadamy za chwilę. National Institute on Drug Abuse szacuje, że blisko 10% wszystkich osób, które regularnie spożywają marihuanę, zostanie dotkniętych uzależnieniem/uzależnieniem. Jeśli zaczniesz używać tego narkotyku jeszcze jako nastolatek lub w wieku przedemerytalnym, ryzyko wystąpienia poważnych problemów wzrośnie. Może to skłonić Cię do poszukiwania programu leczenia uzależnień w Teksasie. Program rehabilitacji może pomóc ci przezwyciężyć uzależnienie i pomóc ci prowadzić zdrowe życie, nie opierając się na marihuanie.

Wspólne znaki i symptomy
Oznaki uzależnienia od narkotyków z problemami związanymi z marihuaną/konopiami indyjskimi to te same rzeczy, których lekarze poszukują przy diagnozowaniu zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich (co obejmuje zarówno poważne, nieuzależnione nadużycia, jak i uzależnienia). Mogą one obejmować:

Nieumiejętność kontrolowania, ile marihuany zażywasz lub jak często ją zażywasz Wzrastająca tolerancja na efekty działania marihuany Silna chęć do zażywania większej ilości leku pomiędzy kolejnymi epizodami zażywania Poświęcenie znacznych ilości swojej codziennej rutyny na zdobywanie leku, zażywanie leku i/lub powrót do zdrowia po zażywaniu leku Spożywanie marihuany, które prowadzi do pominięcia lub pominięcia ważnych obowiązków lub odpowiedzialności.
Każdy, kto ma co najmniej dwa z tych objawów w ciągu jednego roku, może kwalifikować się do oficjalnej diagnozy zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich i powinien szukać w TX centrum leczenia uzależnień od marihuany, aby pomóc mu wyzdrowieć.

W przypadku wielokrotnego zażywania marihuany w sytuacjach, które mogą zaszkodzić sobie lub innym, konieczne może być podjęcie leczenia uzależnień od narkotyków. Na naszym portalu pomagamy Ci tworzyć nowe hobby i zajęcia, abyś nie wybrał marihuany zamiast innych czynności życiowych. Pomagamy Ci wrócić do osobistych, społecznych i szkolnych zainteresowań, które pojawiły się w wyniku używania marihuany.

Komentarze (0)