Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 16:28

Ćwiczenia i rehabilitacja uzależnień"Wypracowanie" i "Do trzeźwości

Uzależnienie ma wpływ na ludzi z każdej dziedziny życia i żadne z ich doświadczeń nie będzie takie samo.

Ktoś, kto zastanawia się, czy używanie marihuany nie jest czymś więcej niż tylko nawykiem rekreacyjnym, podchodzi do wyzdrowienia inaczej niż ktoś, kto zmaga się z długotrwałym uzależnieniem od środków przeciwbólowych.

Leczenie uzależnień występuje również w wielu formach.

Kultura popularna maluje resocjalizację narkotykową jako łóżka szpitalne, kroplówki dożylne i grupowe sesje doradcze. Zasoby te są obecne w wielu planach leczenia. Jednak rehabilitacja uzależnień może być bardziej... naturalna.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia sprawiają, że wyzdrowienie ulega żywej zmianie. Niezależnie od tego, czy idziesz drogą ku trzeźwości, czy przygotowujesz się do tego pierwszego kroku, leczenie uzależnienia od narkotyków może być tak bliskie jak twoje własne ciało i tak proste jak wyjście na zewnątrz.

 

Ćwiczenie: naturalny pośpiech

Wiele technik rekonwalescencji działa na rzecz przywrócenia równowagi w mózgu w zakresie "wywołujących szczęście" substancji chemicznych, takich jak dopamina - równowagi, którą zakłóca nadużywanie narkotyków i alkoholu.

Aktywność fizyczna również zwiększa obecność tych substancji chemicznych. Ćwiczenie osusza mózg dopaminą, więc częściej ćwiczymy, aby uwolnić jej więcej. Zwiększa się nasza sprawność fizyczna i poprawia się też samopoczucie.

Ale rehabilitacja uzależnionych przynosi dodatkowe korzyści.

Badania pokazują, że ćwiczenia fizyczne i aktywność fizyczna mogą rzeczywiście pomóc przywrócić poziom dopaminy do poziomu sprzed nadużycia.

Ćwiczenie rutyny fizycznej - i zaangażowanie się w cotygodniową aktywność fizyczną - również powstrzymuje umysł przed używaniem narkotyków.

 

Jeśli myślisz, że te korzyści brzmią podobnie do tych z bardziej tradycyjnych metod leczenia, nie jesteś jedyny. Ośrodki odwykowe w całym kraju rozumieją, jak ćwiczenia fizyczne mogą pomóc osobom uzależnionym w powrocie do zdrowia. Z tego powodu wiele programów terapeutycznych uwzględnia w swoich planach rehabilitacyjnych ćwiczenia fizyczne.

Popularne ćwiczenia rehabilitacyjne dla osób uzależnionych

Podobnie jak w przypadku terapii uzależnień, różne ćwiczenia w różny sposób wpływają na umysł i ciało.

Joga

Wiele ośrodków leczenia farmakologicznego rozwija maty jogi w ramach swoich programów regeneracyjnych. Łatwo zrozumieć dlaczego: wygładzanie się może mieć wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Bardziej wymagająca fizycznie "joga siłowa" koncentruje się na wzmacnianiu organizmu, który uwalnia dopaminę w mózgu. Mniej intensywna "odbudowująca" joga pogrąża joginów w lekach, rozpakowując lęk i stres, które mogą wywołać nawrót choroby.

Wędrówki / spacery

Korzystanie z Great Outdoors może zwiększyć poziom dopaminy podczas leczenia uzależnień. Badania pokazują, że zwykły 15-minutowy spacer może pomóc pozbyć się łaknienia, gdy się ono pojawi. Szybki spacer na zewnątrz może również zwiększyć ogólną funkcję mózgu poprzez wspieranie wzrostu nowych komórek mózgowych.

Trening siłowy

Ćwiczenia kardiochirurgiczne, takie jak chodzenie i bieganie, cieszą się największą uwagą, ale podnoszenie kilku ciężarów również przynosi korzyści w zakresie regeneracji. Wielu rehabilitujących się uzależnionych cierpi na bezsenność, ponieważ nie są w stanie spać bez użycia. Trening masy ciała lub ćwiczenia masy ciała, takie jak pompki, mogą pomóc w ponownym uruchomieniu cyklu spania ciała w czasie.

Sporty zespołowe

Rzucanie świńskiej skóry lub strzelanie do niektórych obręczy z podobnie myślącymi przyjaciółmi zapewnia więcej niż dobry trening. Koleżeństwo zbudowane na swobodnych grach zespołowych może być kluczowym elementem długotrwałego powrotu do zdrowia. Tworzenie nowych relacji, które nie koncentrują się na piciu czy zażywaniu narkotyków, pomaga w odzyskaniu poczucia integracji ze społeczeństwem.

Niektóre ośrodki terapeutyczne oferują osobom uzależnionym jeszcze więcej możliwości poprawy kondycji. Kursy z przeszkodami, ściany wspinaczkowe i kursy linowe są dostępne na odwyku narkotykowym w całym kraju. Ukończenie tych fizycznych wyzwań może zwiększyć pewność siebie podczas rekonwalescencji, a wszystko to przy jednoczesnym uwalnianiu dopaminy w mózgu. Wspomnienia poczynione podczas tych terapii treningowych mogą być silnym przypomnieniem, że jesteś w stanie pokonać każdą dosłowną lub symboliczną przeszkodę.

Wyzdrowienie z uzależnienia od narkotyków wyposaża cię w umiejętności pozwalające zachować trzeźwość po zakończeniu leczenia. Narzędzia te mogą obejmować pisanie ćwiczeń lub terapie samopomocowe. Możesz także przynieść do domu nową pozę jogi lub program treningowy oraz zdrowsze ciało i umysł.

Komentarze (0)