Najnowsze wiadomości

Jak rozpocząć leczenie w miejscu, w którym się znajdujesz

Znalezienie pierwszej pracy po odwyku

4 wskazówki jak napisać świetny list interwencyjny

13 maja 2021 17:02

Uzależnienie od XanaxuXanax (Niravam) jest powszechnie przepisywany w NHS w celu leczenia zaburzeń lękowych i paniki. Xanax jest znakiem towarowym dla leku Aprazolam.

Xanax jest klasyfikowany jako środek uspokajający "Benzodiazepina". Xanax działa poprzez powodowanie uwalniania przez mózg hormonu relaksacyjnego "GABA". Xanax jest środkiem depresyjnym i uspokajającym.

Użytkownicy budują tolerancję na Xanax, co oznacza, że potrzebne są coraz większe ilości leku, aby doświadczyć pożądanego "wyżu". Z czasem użytkownicy potrzebują Xanaxu do działania. Zaniepokojenie Xanaxem powoli przejmuje życie uzależnionego.

Dlaczego rehabilitacja domowa?

W Rehab 4 Addiction uważamy, że najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem leczenia uzależnienia od Xanaxu jest poddanie się programowi rehabilitacji stacjonarnej.

Xanax wywołuje szereg fizycznych i psychicznych objawów odstawienia, dlatego też zawsze wskazane jest przeprowadzenie medycznie wspomaganego detoksykacji. Ponieważ Xanax ingeruje w hormony GABA mózgu w momencie nagłego wycofania leku, mózg przechodzi w stan nadpobudliwości.

Nadpobudliwość ta może spowodować zatrzymanie akcji serca i/lub zagrażające życiu napady drgawek. W Wielkiej Brytanii odnotowuje się około 100 zgonów spowodowanych Xanaxem każdego roku (źródło: Office of National Statistics).

Rehabilitacja mieszkaniowa oznacza, że pacjenci są pod czujnym okiem naszego zespołu medycznego. Przeszkoleni lekarze i pielęgniarki monitorują pacjentów podczas ostrego okresu detoksykacji. Ryzyko wystąpienia drgawek jest ograniczone dzięki zastosowaniu stożkowego reżimu detoksykacyjnego w połączeniu z zastosowaniem nieaddytywnych leków przeciwlękowych.

Biorąc pod uwagę poziom dyskomfortu pacjentów podczas ostrego okresu odstawienia, zalecamy pacjentom uczestnictwo w czterotygodniowym programie rehabilitacji.

Dzięki temu pacjenci mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na dokończenie detoksykacji, ale także wystarczająco dużo czasu pozostaje na leczenie podstawowych wyzwalaczy emocjonalnych podczas terapii i sesji doradczych.

Częste objawy odstawienia Xanaxu

Do częstych objawów odstawiennych, które występują podczas nie nadzorowanej przez lekarza detoksykacji, należą:

  • Bezsenność
  • Choroba
  • Mdłości
  • Dezorientacja
  • Ból mięśni
  • Ataki paniki
  • Szybkie bicie serca
  • Skrajna depresja
  • Myśli samobójcze
  • Halucynacja

Przed przyjęciem pacjentów do naszego ośrodka przeprowadzana jest pełna ocena medyczna. Większość osób uzależnionych od Xanaxu doświadcza współwystępowania z innymi lekami.

Jest to zazwyczaj alkohol, heroina lub kokaina crack. Wprowadzany jest indywidualny plan rehabilitacji, który zapewnia, że wszystkie współzależności są od początku zidentyfikowane i odpowiednio leczone.

Co dzieje się po zakończeniu leczenia?

Po wypisaniu pacjentów z naszego ośrodka rehabilitacyjnego wprowadza się szereg zabezpieczeń w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby. Dwanaście miesięcy po zakończeniu leczenia zapewniona jest bezpłatna opieka po zakończeniu rehabilitacji. Sesje pooperacyjne odbywają się w ośrodku rehabilitacyjnym, do którego pacjenci uczęszczali.

Komentarze (0)